Honowanie to precyzyjna metoda obróbki powierzchni wewnętrznych otworów, która ma na celu uzyskanie wysokiej jakości wykończenia powierzchni wewnętrznej detalu i przede wszystkim wymaganej geometrii. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się jednemu z najlepszych polskich rozwiązań w tej dziedzinie – honownicy przemysłowej JURGAL HP 3500. Omówimy jej główne cechy, zalety i zastosowania w różnych gałęziach przemysłu, dlatego zapraszamy do lektury.

Myśl techniczna i opracowanie oprogramowania JURGAL

Honownica przemysłowa JURGAL HP 3500 została wprowadzona na rynek w czerwcu 2023 roku. Jej produkcja nie byłaby jednak możliwa bez wykorzystania ogromu wiedzy i doświadczenia, jakimi dysponujemy w naszej firmie. Co jednak istotne, urządzenie to wykorzystuje specjalne oprogramowanie, które skutecznie optymalizuje proces honowania dużych i długich detali – o średnicy od 50 mm do 500 mm oraz długości do 3500 mm. Ponadto umożliwia ono obróbkę materiałów trudnoskrawalnych coraz częściej wykorzystywanych w elementach maszyn i urządzeń specjalistycznych.

Budowa i zastosowanie honownicy JURGAL HP 3500

Honownica JURGAL HP 3500 spełnia wszystkie wymagane normy techniczne oraz przepisy BHP obowiązujące w Unii Europejskiej. Jej konstrukcja pozwala na obróbkę szerokiej gamy detali, a ewentualne ograniczenia wynikają jedynie z długości i gabarytu elementów, a także ich masy, która nie powinna przekraczać 6 ton. Zastosowane oprogramowanie umożliwia honowanie nowych detali, jak również obróbkę regeneracyjną.

Co więcej, maszyna ta jest przystosowana do jednostkowego i seryjnego procesu honowania. Warto przy tym dodać, że pozwala ona też na honowanie odcinkowe, co jest szczególnie przydatne w przypadku regeneracji otworów. Wszystko to sprawia, że honownica przemysłowa JURGAL HP 3500 stanowi niezwykle efektywne narzędzie dla szerokiej gamy zastosowań w różnych gałęziach przemysłu, takich jak chemiczny czy maszynowy, potwierdzając swoją wartość na polskim rynku.

Zalety honownicy JURGAL HP 3500

Jedną z głównych zalet honownicy JURGAL HP 3500 są jej doskonałe parametry techniczne – jak wspomnieliśmy, masa całkowita obrabianego detalu może wynosić aż 6 ton, co pokazuje jej imponujące możliwości. Oprogramowanie honownicy, będące własnością naszej firmy, pozwala na elastyczny proces honowania każdego materiału oraz średnicy i długości detalu – jedyne ograniczenie to narzędzie lub maszyna.

Ponadto oprogramowanie maszyny zostało napisane w polskim języku technicznym, co wpływa dodatkowo na łatwą, intuicyjną obsługę maszyny. Honownica JURGAL wyróżnia się na tle konkurencji również faktem, że została wyprodukowana w Polsce, co jest gwarancją wysokiej jakości wykonania oraz solidności konstrukcji.