Szlifowanie przemysłowe

Szlifowanie polega na obróbce wykończeniowej przy zastosowaniu narzędzi ściernych zwanych szlifierkami. Można przeprowadzać je na płaszczyznach i wałkach, choć możliwe jest również szlifowanie otworów i cylindrów w jednostkach napędowych pojazdów. Przy metodzie tej stosuje się ściernice, które zazwyczaj zbudowane są z korundu lub węglików (boru albo krzemu).

Na czym polega szlifowanie otworów?

Powyższa usługa jest jedną z podstawowych jeśli chodzi o obróbkę skrawaniem. Do szlifowania otworów używa się specjalnych ściernic, które są zamontowane na przedłużce z wrzecionem. Metoda ta pozwala na zmianę średnicy otworu od 1 do 2 mm, a także zmianę chropowatości powierzchni.

Jakie są zalety szlifowania?

Szlifowanie przemysłowe, którym zajmujemy się w naszej firmie ma wiele zalet. Przede wszystkim wykorzystuje się je w przypadku powierzchni, które ze względu na eksploatację narażone są na wysokie zużycie. Dzięki szlifowaniu, stają się one bardziej odporne na zużycie ścierne, obciążenia cieplne, a także korozję spowodowaną działaniem wysokich temperatur. Warto zaznaczyć również, że szlifowanie poprawia szczelność elementów oraz połączeń spawanych, co jest ważne dla poprawy wytrzymałości całego komponentu. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że szlifowanie otworów i płaszczyzn jest zabiegiem kosmetycznym, nadającym połysk i usuwającym ślady rdzy oraz wszelkie zarysowania.

Jeśli są Państwo zainteresowani usługami szlifowania przemysłowego, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.