Regeneracja silników zabytkowych

Wszystkim naszym klientom oferujemy profesjonalną regenerację silników zabytkowych. Samochody tego typu nieustannie cieszą się dużą popularnością wśród kierowców. Ich jednostki napędowe, które mają wiele lat i często polegają na starszych technologiach, wymagają jednak zazwyczaj przeprowadzenia kompleksowych remontów. Pojazdy zabytkowe w wielu przypadkach były bowiem długo nieużywane, w związku z czym ich silniki mogą wymagać szczegółowego odnowienia.

Fachowcy pracujący w naszej firmie, w ramach regeneracji silników zabytkowych, przeprowadzają wszelkie niezbędne prace, które pozwolą doprowadzić je do pełnej sprawności. Ich naprawa wymaga jednak niezwykłej dokładności, gdyż takie jednostki napędowe muszą być złożone z precyzją co do setnych części milimetra. W naszej firmie dysponujemy nie tylko wieloletnim doświadczeniem i umiejętnościami, ale też specjalistycznymi narzędziami oraz rozbudowanym parkiem maszynowym, który umożliwia nam wykonywanie wszystkich niezbędnych prac.

Regeneracja silników Oldtimer

CIESZ SIĘ SWOIM HOBBY

Regeneracja silników typu Oldtimer i Youngtimer dotyczy jednostek napędowych, które liczą powyżej 25 lat. Można je poznać po specjalnych, żółtych tablicach rejestracyjnych. Youngtimery i Oldtimery często są nabywane po długim czasie nieużytkowania, dlatego ich silniki wymagają renowacji. Ze względu na to, że pojazdy te charakteryzują się starszymi rozwiązaniami technicznymi, regeneracja ich jednostek napędowych wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, a przede wszystkim indywidualnego procesu regeneracji.

Silniki te znacznie różnią się bowiem między sobą, a także od jednostek produkowanych współcześnie. Specjalista zajmujący się regeneracją i naprawą silników zabytkowych musi więc cechować się szczególnym podejściem i doświadczeniem. Tylko wówczas będzie on mógł prawidłowo doprowadzić wszystkie elementy i podzespoły określonej jednostki napędowej do dobrego stanu technicznego.

Regeneracja silników Youngtimerów i Oldtimerów
Regeneracja silników Youngtimerów i Oldtimerów
Regeneracja silników Youngtimerów i Oldtimerów

Kompleksowa renowacja silników samochodów zabytkowych

Zespół firmy Jurgal traktuje kompleksową regenerację silników zabytkowych jako merytoryczne wyzwanie i możliwość wykazania się wiedzą oraz umiejętnościami technicznymi. Regenerujemy zarówno silniki spalinowe, jak i wysokoprężne (Diesel), które pracują w pojazdach osobowych, ciężarowych, sportowych oraz wielu innych. Co istotne, zajmujemy się jednostkami pochodzącymi ze wszystkich epok motoryzacji – w tym najbardziej wiekowych modeli wyprodukowanych na początku XX wieku. W zależności od potrzeb w ramach regeneracji i naprawy silników zabytkowych:

  • honujemy otwory na wał korbowy,
  • honujemy i szlifujemy cylindry,
  • szlifujemy i polerujemy wały i korbowody,
  • szlifujemy zawory głowicy,
  • osiujemy blok silnika,
  • wymieniamy uszczelnienia,
  • wymieniamy płyny eksploatacyjne,
  • napawamy i szlifujemy wałki rozrządu.

Ponadto zajmujemy się szlifowaniem i polerowaniem wałów, regeneracją korbowodów oraz naprawą wszelkich innych elementów, takich jak cylindry hydrauliczne czy głowice samochodowe. Regenerację silników typu Youngtimer i Oldtimer przeprowadzamy z należną starannością i niezbędną wiedzą techniczną. Wszystkie prace wykonujemy w ramach wcześniej ustalonego harmonogramu. Jeśli mają Państwo jakieś pytania lub chcieliby skorzystać z naszych usług, zachęcamy do kontaktu.

Adres siedziby

ul. Plebiscytowa 17
43-190, Mikołów Polska