Twój silnik uległ awarii? Zamiast kupować używany napęd, stanowiący często spory wydatek bez gwarancji jakości, zdecyduj się na jego regenerację. Silnik warto naprawić również wtedy, gdy zauważysz zmniejszenie efektywności jego działania, co objawia się problemami z jego odpalaniem, zbyt małą mocą albo jego dymieniem, lub jeśli twoje auto uległo wypadkowi. Niekiedy na skutek niewłaściwej eksploatacji silnika niektóre jego części wymagają wymiany. Regularnej regeneracji powinno poddawać się także silniki zabytkowe.

W zakres oferowanej przez nas usługi regeneracji silnika wchodzi między innymi usuwanie zerwanych świec żarowych, wyciąganie zapieczonych wtrysków oraz spawanie pękniętych i zniszczonych głowic. Zajmujemy się także wymianą prowadnic zaworowych, naprawą gwintów oraz dorabianiem zaworów. Sprawdź w naszym wpisie, dlaczego regeneracja silnika jest lepsza niż jego zakup i na czym dokładnie polega.

Dlaczego regeneracja silnika jest lepsza niż zakup nowe napędu?

Przede wszystkim używany silnik to nadal spory wydatek, mimo że jego cena będzie mniejsza niż nowego napędu. Bardzo często jednak regeneracja okazuje się jeszcze bardziej atrakcyjna finansowo. Ponadto podczas oględzin uszkodzonego silnika może się okazać, że awarii uległa tylko jedna z jego części i nie trzeba kupować nowego napędu, a wystarczy zregenerować jego pojedynczy element.

Co więcej, dobrze przeprowadzona regeneracja silnika, w profesjonalnym, sprawdzonym warsztacie przywróci silnikowi pierwotną sprawność i pozwoli mu należycie funkcjonować przez kolejne kilkaset tysięcy kilometrów, co, w przypadku kupna napędu używanego, nie jest zagwarantowane. Dokonanie nawet podstawowej naprawy, obejmującej przywrócenie sprawności głowicy i wymianę pierścieni tłokowych, skutecznie wydłuży żywotność silnika. Może też okazać się, że silnik wymaga całkowitej regeneracji, polegającej na wymianie tłoków, tulejowaniu cylindrów i szlifowaniu wału. Tego typu regeneracja także zapewni silnikowi sprawność, a ty nie będziesz narażony na poniesienie dodatkowych kosztów. Podczas gdy regenerując silnik masz pewność, że będzie on działał prawidłowo, decydując się na kupno napędu używanego, nie otrzymujesz żadnej gwarancji. Nasze usługi realizujemy szybko i sprawnie, dzięki czemu twoje auto nie zostanie narażone na długie przestoje, a ty na spowodowane nimi, ewentualne straty.

Na czym polega regeneracja silnika?

W zakres oferowanej przez nas regeneracji silników wchodzą następujące usługi:

Naprawa wałów korbowych polega na ich napawaniu, szlifowaniu, polerowaniu oraz wyważaniu. Właściwe wypolerowanie wałów jest szczególnie istotne podczas regeneracji silnika, gdyż poprawia ono jakość powierzchni i usprawnia współpracę czopów wału z panewkami. Wał i panewki przez dłuższy okres czasu funkcjonują sprawniej. Na naprawę korbowodów składają się z kolei takie czynności, jak regeneracja stopy, główki oraz wyważenie całości. Niezwykle istotna jest regeneracja głowic samochodowych. W naszym warsztacie wykorzystujemy między innymi obróbkę skrawaniem, dzięki której regeneracja przebiega niezawodnie. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, przeznaczonym do regeneracji wszystkich typów i wielkości głowic. Regeneracja silnika zazwyczaj kończy się obróbką mechaniczna bloków i tulei cylindrowych, na którą składają się między innymi wytyczania oraz honowanie cylindrów.