Samochody sportowe mają swoich wiernych fanów. Ich wybitne osiągi i wielka moc budzą podziw wielu miłośników motoryzacji. To auta, które mają być szybkie, mocne i wytrzymałe. Muszą też doskonale trzymać się drogi. Jednostki napędowe takich pojazdów muszą zapewniać im odpowiednią moc i wysoki moment obrotowy, dzięki czemu przyspieszenie będzie wgniatać kierowcę w fotel, gwarantując mu niezapomniane wrażenia. Aby mogły to robić, muszą być utrzymane w nienagannym stanie. Jeżeli nie chcesz, żeby silnik był narażony na kosztowne w naprawach usterki, pomyśl o regeneracji.
Czym jest regeneracja silników i dlaczego warto ją robić?
Regularnie przeprowadzane czynności konserwacyjno-naprawcze nazywane regeneracją poszczególnych podzespołów silników to doskonała metoda na to, aby zapewnić jednostce napędowej długą żywotność i możliwie najwyższe parametry. Regeneracja silników sportowych to skomplikowany proces, na który składa się wiele różnych czynności. Regenerowany silnik musi być najpierw zdemontowany. Kolejnym etapem jest dokładne wyczyszczenie wszystkich części i podzespołów. Najskuteczniejszym sposobem ich gruntownego i bezpiecznego czyszczenia jest mycie metodą ultradźwiękową. Następnie fachowcy zajmujący się regeneracją oceniają ich stan i decydują, które z nich trzeba wymienić, a które można naprawić.
W ramach regeneracji silników sportowych wykonywane są między innymi takie czynności, jak:
• naprawa głowic,
• naprawa bloków,
• naprawa tulei cylindrowych.
Prace naprawcze tych elementów obejmują wiele różnych działań, których celem jest przywrócenie im fabrycznych parametrów. Podczas regeneracji wykorzystywane są różne techniki naprawcze np. spawanie, honowanie, szlifowanie czy obróbka skrawaniem. Cylindry są więc szlifowane, tuleje cylindrowe wymieniane lub dorabiane, łoże pod wał korowy jest osiowany, panewki pod wałek rozrządu są wytaczane, a wszelkie ubytki i pęknięcia są napawane. Podczas naprawy głowic konieczne może się okazać np. usunięcie zerwanych świec żarowych, wyciągnięcie zapieczonych wtrysków, zaspawanie pęknięć, planowanie powierzchni, wymiana prowadnic zaworowych, frezowanie gniazd zaworowych, dorabianie i szlifowanie zaworów czy naprawa gwintów.
Dlaczego warto zdecydować się na regenerację silnika sportowego?
Jeżeli chcesz, aby Twoje sportowe auto mimo upływu czasu ciągle działało jak nowe, zapewniając Ci niezapomniane wrażenia podczas jazdy i budząc żywiołowe emocje, po dłuższym czasie jego eksploatacji zdecyduj się na wizytę w fachowym zakładzie i regenerację jego silnika. Dzięki temu silnik odzyska całkowitą sprawność, a Twój samochód będzie znowu prawdziwym demonem prędkości. Jednostka napędowa poddana regeneracji w profesjonalnym zakładzie będzie charakteryzować się większą efektywnością pracy, oferując Ci większa moc i dynamikę niż dotychczas.